Комп'ютерна діагностика зору АВТОРЕФРАКТОМЕТРІЯ


Авторефрактометрія сучасний метод комп’ютерної діагностики рефракції ока з метою визначення таких захворювань, як короткозорість, далекозорість, астигматизм. Принадність цієї процедури полягає в швидкості проведення та точності отримання результату. Апарат точно і за короткий час визначає, яка рефракція очей.

У нашому медичному центрі обстеження проводять на сучасному обладнанні POTEC PRK-6000.

Процедура безболісна, проводиться протягом декількох хвилин і дає об’єктивні дані про наймінімальніші порушення рефракції як у дорослих, так і у дітей.

Рефракція – це здатність оптичної системи ока заломлювати світлові промені. Вимірюється у діоптріях - одиниця вимірювання заломлення світла. Залежно від заломлюючої здатності виділяють три можливих види рефракції:
  • еметропія
  • короткозорість
  • далекозорість
Авторефрактометрію використовують для підбору окулярів і не проводять при помутнінні кришталика, склистого тіла чи рогівки, тому що в цьому випадку порушується проходження променя світла і його відображення.

Суть методу полягає в наступному: спеціальний апарат пропускає через зіницю ока пучок інфрачервоних променів. Пройшовши через оптичний орган людини, світло заломлюється, відбивається від очного дна і повертається. Далі, отримавши дані, за допомогою спеціального програмного забезпечення комп'ютер проводить відповідні обчислення і видає характеристики клінічної рефракції ока. На підставі отриманих результатів авторефрактометрії лікарі ставлять діагноз і призначають подальше лікування.

Показання приладу не можна назвати абсолютно точними. Справа в тому, що людина не може повністю контролювати рухи очей. Для цього погляд пацієнта зосереджується на зображенні, яке здається надзвичайно далеким. Якщо раніше використовували схематичну мітку, то в нових апаратах вона замінена на малюнок ялинки або повітряної кульки – це допомагає погляду зачепитися за знайомі контури, що значно знижує похибку.

Прекрасна оптика в поєднанні з новітніми електронними компонентами забезпечує сучасним рефрактометрам високу якість в широкому діапазоні вимірювання рефрактометрії та кератометрії.